Oszczędzaj świadomie – Lokaty Bankowe Maj 2016

Lokaty

Twoje wolne środki mogą stanowić doskonałą podstawę do oszczędzania. Warto zainteresować się usługami dzięki którym łatwiej będzie Ci nimi zarządzać i budować możliwie najkorzystniejszy start do samego procesu gromadzenia pieniędzy.

Wiedza o możliwościach jakie dają oferty oszczędnościowe pomoże Ci nawet kilkakrotnie powiększyć zysk jaki możesz osiągnąć decydując się na konkretną usługę. Oszczędzanie jest zatem wbrew pozorom opłacalne nawet teraz gdy lokaty bankowe nie gwarantują wysokich odsetek i należy uzbroić się w cierpliwość by znów doczekać się wyższego oprocentowania depozytów.

Najważniejsze jest jednak podejmowanie świadomych decyzji, które zgadzają się z wcześniej wyznaczonymi celami.

Pieniądze na lokacie bankowej

Wpłacenie oszczędności na lokatę jest jednoznaczne z ich zamrożeniem na okres ustalony w umowie. Daje to jednak 100% gwarancję bezpieczeństwa tej gotówki, a także pewność odzyskania ich w momencie wygaśnięcia umowy, wraz z naliczonymi odsetkami. W przeciwieństwie do inwestycji alternatywnych, lokaty bankowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że Klient nie musi ryzykować swoimi ciężko zarobionymi oszczędnościami. Bank proponuje zatem rozwiązanie, które zainteresuje osoby, które nie chcą martwić się o ryzykowne inwestycje, które nie dają pewności zarówno pod względem wypłaty całej wpłaconej kwoty, jak i teoretycznego zysku.

Mając do wyboru cały szereg lokat bankowych warto jednak porównać ich warunki i zastanowić się nad opcją, która będzie najbardziej pasować do Twoich oczekiwań. Nawet jeżeli zależy Ci wyłącznie na jak najwyższych zyskach być może Twoje uznanie zdobędzie oferta różniąca się od tych standardowych. Wybór lokaty nie jest zatem łatwy ponieważ produkty różnią się między sobą najróżniejszymi szczegółami, od okresu trwania lokaty, minimalną i maksymalną kwotą depozytu, po rodzaj naliczania odsetek. Wszystkie te czynniki będą miały ogromny wpływ na komfort korzystania z usługi, dlatego też istotne jest poznanie wszystkich zawartych w umowie podpunktów.

Zobacz także:  Lokata bankowa na najlepszych warunkach

Nowi Klienci mogą liczyć na więcej

Tendencja do oferowania nowym usługobiorcom atrakcyjniejszych produktów wciąż trwa. Bezapelacyjnie wyróżniającą się lokatą bankową jest Lokata Happy, która niestety skierowana jest wyłącznie do coraz węższego grona osób, które wcześniej nie korzystały z usług Idea Banku. Oprocentowanie w skali roku wynosi w przypadku tego depozytu aż 4%. Trzeba jednak pamiętać, że umowa obowiązuje wyłącznie 3 miesiące. Kwota jaką maksymalnie można wpłacić na depozyt to 15 000 złotych. W przypadku wcześniejszego wypłacenia pieniędzy i zerwania umowy Klient banku otrzymuje wszystkie naliczone w danym czasie odsetki.

To propozycja która nawet kilkakrotnie przewyższa tradycyjne lokaty, skierowane do stałych usługobiorców. Promocje są obecnie najlepszym rozwiązaniem dla oszczędzających i zachęcamy do uzupełnienia internetowego formularza jeżeli masz taką możliwość by skorzystać z tych ofert, które oferują Ci wyższe oprocentowanie.