Oprocentowania lokat w bankach 2014 – listopad

Lokaty

Bez wątpliwości wszyscy zainteresowani produktami oszczędnościowymi skupiają się obecnie na lokatach krótkoterminowych, szczególnie tych, które oferują promocyjne oprocentowania lokat w bankach. To najlepszy z możliwych sposobów inwestycji pozbawionej ryzyka, z gwarantowanym zyskiem, który będzie odczuwalny dla usługobiorcy. Nawet dwukrotnie wyższe odsetki mogą być doskonałą motywacją aby szukać lokat właśnie tego typu.

Niestety atrakcyjne i preferencyjne warunki oprocentowania lokat w bankach wiążą się równocześnie z ograniczeniami. Niemal wszystkie oferty tego typu, które obecnie dostępne są na naszym rynku wymagają aby klient starający się o depozyt był całkowicie nowym konsumentem danego banku. To skuteczny sposób aby przyciągnąć do instytucji nowych klientów, którzy przy okazji być może skorzystają także z innych usług. Inną metodą pozyskania nowych środków w banku jest założenie, że atrakcyjna lokata obowiązuje wyłącznie nowe środki na koncie klienta – w przypadku osób, które już wcześniej korzystały z usług banku.

Aktualne oprocentowanie na lokacie

Wybierając krótkoterminową lokatę mamy dużą swobodę w decydowaniu o oszczędnościach, dlatego to od dłuższego czasu najchętniej wybierane usługi nastawione na oszczędzanie. Listopad to miesiąc poprzedzający liczne wydatki i podsumowanie roku. Warto zatem zabezpieczyć swoje wolne środki i zaplanować co z nimi zrobić. Obecne oprocentowania lokat w bankach można rozróżnić na dwie grupy. Jedną z nich są standardowe usługi, dostępne dla wszystkich klientów, które po obniżeniu stóp procentowych utraciły na swoim oprocentowaniu, w opozycji są wciąż utrzymujące wysoką wartość lokaty promocyjne. Chcąc zapewnić sobie jak największy zysk warto zwrócić uwagę na dostępne dla nas oferty, których warunki pozwolą nam na założenie lokaty bez żadnych problemów.

  • Do najatrakcyjniejszych lokat terminowych w Polsce należą:

Lokata Happy w ofercie Idea Banku, Lokata Start dostępna w Meritum Banku oraz Lokata na Start Getin Banku. Wszystkie te oferty są skierowane wyłącznie do Klientów, którzy jeszcze nie korzystali z żadnych produktów wyznaczonych banków. Dla wszystkich zainteresowanych poniżej przedstawiamy główne założenia i warunki tych usług.

Oferta

Lokata Happy

Lokata Start

Lokata na Start

Odsetki w %

5,00%

5,00%

4,50%

Okres trwania lokaty
  • 3 miesiące
  • 2 miesiące
  • 2 miesiące

Wymagane konto osobiste w instytucji


ttt

nie


ttt

tak


ttt

nie

Automatycznie odnowienie

tak

tak

tak

Nasza ocena lokaty

( w skali od 1 do 5)


ttt

5


ttt

4,5


ttt

4

Czym sugerować się wybierając lokatę?

Lokata ma przede wszystkim pełnić funkcję zabezpieczenia oszczędności. To jednak także dobry sposób by pozwolić sobie na inwestycję, która nawet jeżeli w niewielki sposób – zwiększy nasz kapitał. Podjęcie decyzji o zamrożeniu środków zawsze jest korzystne i najważniejsze to określenie właśnych celów i możliwości. Jeżeli dobrze zdefiniujemy nasze potrzeby, wybór lokaty nie będzie problematyczny.

Zobacz także:  Łatwy sposób na zarobek