Lokata dla dziecka.

Lokaty

Zabezpieczenie przyszłości dzieci powinno być ważne dla każdego rodzica. Każdy powinien zadbać, o to aby jego pociecha miała jak najlepszy start w dorosłe życie. Wiadomo jest, że ten kto ma lepszy start ma większe szanse, że uda mu się coś w życiu osiągnąć. Odkładanie pieniędzy w domu w śwince skarbonce jest bezsensownym posunięciem, gdyż mamy inflację i wiele innych czynników. Dzieci często otrzymują większą sumę pieniędzy z jakiejś okazji, chociażby z okazji komunii. Warto takie pieniądze zainwestować, a nie oddawać dziecku w całości do jego dyspozycji. W tak młodym wieku z pewnością wyda je na przyjemności. Dobrym rozwiązaniem jest ulokowanie pieniędzy na lokacie.

Lokata bankowa, jeżeli ma przynosić jak największe korzyści powinna być zakładana na długi odcinek czasu. Jeżeli lokata dla dziecka będzie założona na długi czas zyski jakie otrzyma dziecko za kilka lat będą widoczne. Dobrym rozwiązaniem jest założenie lokaty zaraz po urodzinach dziecka na okres aż ono kończy pełnoletniość. Wówczas będzie mieć pieniądze na przykład na studia, czy też kupno domu lub przy większym wkładzie nawet na niewielkie mieszkanie. Dziecko nie zdaje sobie sprawy, że takie pieniądze mu się mogą przydać, dlatego to rodzice powinni pomyśleć za niego.

Kapitalizacja odsetek sprawia, że suma kapitału początkowego na lokacie się zwiększa. Jest to pewnego rodzaju mechanizm, który pozwala na zarabianiu odsetek od odsetek. Jest to najbardziej korzystne przy lokatach długoterminowych. Do wyboru mamy wiele propozycji odłożenia pieniędzy dla dziecka. Mamy szeroki rynek akcji, różnego rodzaju fundusze inwestycyjne, lokaty, a także książeczki oszczędnościowe. Możemy również założyć obligacje oraz konta oszczędnościowe. Rachunki oszczędnościowo- rozliczeniowe są mało opłacalne z racji tego, że ich oprocentowanie jest bardzo małe, a nawet równe zero. Większość banków w przypadku, kiedy okładamy pieniądze na lokacie dla dziecka na długi odcinek czasu są w stanie dać nam nico wyższe oprocentowanie. Dobrym rozwiązaniem jest także lokata odnawialna. Po zakończeniu okresu umownego nie trzeba na nowo załatwiać formalności, tylko bank taką lokatę sam nam odnowi. Mając tak szeroki wybór lokat bankowych warto znaleźć taką na dobrych warunkach i odkładać na nią pieniądze dla naszego dziecka.

Zobacz także:  Lokata bankowa na najlepszych warunkach