Lokata bankowa na kwotę 5 000 złotych na 1 rok.

Lokaty

Lokata w inBanku.

Sprawdzając najlepsze lokaty bankowe dla kwoty 5 000 złotych z okresem lokacyjnym wynoszącym 12 miesięcy sprawdzimy oferty trzech banków. Pierwsza to propozycja przygotowana przez inBank, drugą oferuje Santander Consumer Bank, zaś trzecia lokata to propozycja Getin Banku. Zaczniemy od sprawdzenia lokaty w inBanku. Jest to bank estoński jaki na polskim rynku działa od niedawna bo od 2017 roku. Jak widać jest to bardzo nowy bank, ale ma w swojej ofercie bardzo ciekawe propozycje zarówno lokat jak i kredytów. Tutaj możemy liczyć na oprocentowanie nominalne lokaty bankowej w skali roku wynoszące 2,20%. Daje nam to zarobek w wysokości 89 złotych. Nie jest to mała kwota, ale też nie bardzo wysoka. Jest to oferta z jakiej mogą skorzystać wszyscy klienci banku i nie jest to oferta tylko dla nowych środków. Są to lokaty na wysoki procent. Depozyt jaki złożymy objęty jest gwarancją estońskiego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond Roosikrantsi. Jest to to samo co w Polsce Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancja obejmuje depozyty maksymalnie do kwoty 100 tysięcy euro.

Lokata w Santander Consumer Bank.

Santander Consumer Bank jest hiszpańskim bankiem jaki działa w Polsce od 2006 roku. Jego główna siedziba znajduje się we Wrocławiu. Prezesem banki jest Arkadiusz Wiktor Przybył. Jest to bank komercyjny. Bank Santander proponuje nam oprocentowanie w wysokości 2,05% w skali roku. Nasz zysk po odliczeniu podatku Belki będzie wynosił 82,50 złotych. Jak widać na tej lokacie zarobimy nieco mniej niż w inBanku. Z tej oferty mogą również skorzystać wszyscy klienci banku, ale jest to oferta tylko dla nowych środków. Lokata ma stabilne oprocentowanie na nowe środki jaką możemy założyć na okres dwunastu miesięcy.

Lokata w Getin Banku.

Zobacz także:  Mądre pomysły na lokaty bankowe

Trzecia oferta lokaty została przygotowana przez Getin Bank. Jest to bank jaki zajmuje się bankowością detaliczną. Powstał poprzez połączenie Noble Banku z Getin Bankiem. Oferta tego banku skierowana jest zarówno do indywidualnych klientów jak również do małych i średnich firm. Obecnie z jego usług korzysta ponad 2,4 miliona klientów. Bank posiada ponad pięćset oddziałów. Tutaj oprocentowanie będzie równe 1,7% w skali roku i z trzech ofert prezentowanych w tym artykule to oprocentowanie jest najniższe. Skoro oprocentowanie jest najniższe to i zarobek na lokacie będzie najmniejszy. Możemy zarobić tutaj 69 złotych. Nie ma ograniczeń jacy klienci mogą skorzystać z oferty, a samą lokatę założymy bez wychodzenia z domu mając jedyne 500 złotych. Bank nie wymaga od klientów, aby zakładali konto bankowe, jeżeli chcą założyć lokatę. Porównując wszystkie trzy oferty ze sobą można wywnioskować, że najwięcej uda nam się zarobić wybierając lokatę w inBanku. Jest to bank jaki istnieje w Polsce od niedawna i aby zyskać sobie klientów ma najlepsze oferty na rynku. Stał się dla innych bardziej znanych banków sporą konkurencją. Bardzo dobrze, bo w takiej sytuacji inne banki również zaczną się bardziej starać.