Co potrzebujemy aby otrzymać pożyczkę

Dowód osobisty Przede wszystkim dowód osobisty, bądź inny dokument potwierdzający naszą zdolność kredytową . Takiego dokumentu potrzebujemy bez względu na to czy zaciągamy pożyczkę na dowód, pożyczka ratalna czy chwilówka bez formalności. Osoby wnioskujące o pożyczkę on-line nie będą musiały dostarczać tego dokumentu osobiście do placówki czy siedziby firmy pożyczkowej. W takiej sytuacji musimy zeskanować swój dowód obustronnie i przesłać go jak załącznik do firmy w której ubiegamy się o pożyczkę.

Telefon komórkowy Podanie numeru telefonu służy ułatwieniu kontaktu na linii pożyczkodawca-klient. W sytuacji kiedy we wniosku który przesłaliśmy pojawią się analityk firmy pożyczkowej skontaktuje się z nami telefonicznie w celu sprostowania pomyłki. Podanie numeru z pewnością uprości też kontakt w przyszłości. Np. w sytuacji kiedy pojawią się opóźnienia ze spłata, wówczas w pierwszej kolejności pożyczkodawca sięgnie po telefon, by nas o tym powiadomić.

Adres e-mail Podobnie adresu mailowego posłuży również jako szybka forma kontaktu z klientem. W większości przypadków podanie adresu e-mail jest potrzebne już do samej rejestracji na stronie.

Zaświadczenie o dochodach W obecnej chwili zdecydowanie najpopularniejsze są pożyczki bez zaświadczeń, jednak mimo to wiele firm wymaga od klientów dostarczenia wydanego przez pracodawcę dokumentu potwierdzającego wysokość zarobków. To jakiego dokumentu będzie wymagał od nas bank zależy od rodzaju i formy naszego zatrudnienia.

Osoby pracujące:

  • zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach – osoby na etacie będą proszone o dostarczenie zaświadczenia z ostatnich 3 miesięcy, osoby zatrudnione na zlecenie lub umowę o dzieło będą musiały dostarczyć dane z okresu nieco dłuższego: 6 lub 12 miesięcy,
  • wyciąg z konta osobistego - z ostatnich 3/6/12 miesięcy; to dokument ten zastąpi zaświadczenie o zarobkach,
  • umowa o pracę/zlecenie/o dzieło/kontrakt – sama umowa z pracodawcą nie wystarczy, zwykle wymagany jest komplet: umowa + wyciągi bankowe.

Emeryci i renciści:

  • ostatni odcinek emerytury lub renty
  • decyzja o przyznaniu lub waloryzacji świadczenia oraz
  • w przypadku rencistów może być wymagana legitymacja rencisty, potwierdzająca okres, na jaki została przyznana renta