Ten przegląd pomoże ci określić, jaki rodzaj kredytu pasuje do Twojego małego biznesu - na każdym etapie jego rozwoju.

Biznesowe karty kredytowe Jeśli Twoja firma potrzebuje mniej niż 50 000 zł w kapitale, a nie możesz uzyskać pożyczki, karty kredytowe mogą zapewnić wymagany napływ gotówki. Według danych nawet 65% małych firm regularnie korzysta z karty kredytowej.

Rozważ zakup małej karty kredytowej firmy (szczególnie jeśli Twoja firma jest zarejestrowana), aby zachować osobowość osobistą i finansową. Wizytówka pomaga w zapisie księgowym, kategoryzując wydatki, i może pomóc w ustaleniu dobrej historii kredytowej, gdy twoja firma szuka finansowania później.

Skorzystaj z przywilejów i nagród z kart kredytowych, takich jak transakcje przeniesienia salda, stawki wstępne 0% i karty, które oferują zniżki na gaz i materiały biurowe, mile lotnicze lub zwrot gotówki. Należy jednak pamiętać, że długotrwały bilans wypłat w połączeniu z wysokimi stopami procentowymi może pochłonąć zyski Twojej firmy. Jeśli nie dopłacisz do płatności, Twój kredyt może zostać uszkodzony. Pamiętaj, aby ograniczyć korzystanie z karty do podstawowych funkcji biznesowych i utrzymywać saldo na poziomie 30% limitu kredytowego lub poniżej niego.

Pożycz od przyjaciół lub rodziny Bez ustalonej historii biznesowej wielu właścicieli startupów spogląda na znajomych i rodzinę w celu uzyskania początkowego finansowania. Jeśli to możliwe, wybierz znajomego lub krewnego, który może zaoferować porady biznesowe, a także gotówkę. Przygotuj biznesplan dokładnie tak samo, jak w przypadku każdej innej pożyczki biznesowej. Poproś o wystarczająco dużo pieniędzy, aby przenieść firmę do następnego etapu - a jeśli udowodnisz pożyczkodawcy, że możesz spłacić na czas, łatwiej będzie poprosić o więcej pieniędzy później, jeśli będziesz tego potrzebować.