Zasady otrzymania kredytu bez zaświadczeń

Reklamy (w radiu, telewizji, na ulotkach) oferują kredyty dostępne dla każdego. Jak to możliwe? Nie trzeba przedstawiać zaświadczeń o zarobkach? Tymczasem według wielu kredyt to koszmar mnóstwa dokumentów do wypełnienia, zdobycia odpowiednich zaświadczeń.

Oczywiście nikt nie dostanie kredytu tylko dlatego, że chce. Wszystkie podmioty udzielające takie kredyty zabezpieczają się na różne sposoby. Istotną zaletą takiego kredytu jest jego szybsza procedura kredytowa. Klient musi tylko złożyć oświadczenie o swoich zarobkach oraz aktualnych zobowiązaniach, co jest tylko weryfikowane telefonicznie lub mailowo. Natomiast kredyt „na dowód” jest właściwie dostępny tylko dla osób, które dysponują już historią finansową w danej instytucji finansowej. Możliwości takiego klienta są oceniane tylko na podstawie regularnych wpływów na konto.

Dlaczego kredyt bez zaświadczeń?

Ta forma kredytu ma zarówno swoje wady jak i zalety. Jednakże klienci są bardzo zadowoleni z tej opcji kredytowej z uwagi na brak zbędnych formalności i biurokracji. Dodatkowo nie każdy może przedłożyć zaświadczenia i dokumentację pożyczkodawcom. Procedura zapewnia mniej stresu przed ostateczną decyzją kredytową, z powodu braku obaw przed negatywnym wpływem informacji dostarczanych na zaświadczeniach. Kredyt bez zaświadczeń jest opcją dla osób, które zarabiają w oparciu o niestabilne umowy cywilnoprawne(np. umowa o dzieło). Ponadto o taki kredyt mogą się starać osoby posiadający dochody z tytułu innego niż praca zawodowa(jak np. alimenty, stypendium czy renta). Dodatkowo kredyt bez zaświadczeń zazwyczaj jest udzielany na podstawie oświadczenia klienta mówiącego o jego dochodach, wydatkach i zobowiązaniach. W związku z kredytem bez zaświadczeń pozostają określenia jak szybka, łatwa czy wygodna, co jest cechami cenionymi przez klientów. Takie kredyty w swojej ofercie posiada wiele instytucji finansowych.